touTubefbInstagram icon

Охорона праці

В кабінеті ОП є в наявності меблі:

- столи і стільці для учнів;

- робоче місце викладача;

- комп’ютерний стіл;

- дошка;

- тумбочка;

- підставки для вазонів;

- трибуна;

- шафа для посібників і наочнення;

- шафа для спецодягу, інструментів, засобів індивідуального захисту.

Столи для учнів двомісні з горизонтальною поверхнею. Довжина стола дорівнює 120 см, ширина – 50 см, висота – 75 см. Столи встановлені з такої позиції, яка зумовлює попадання світла з лівого боку. Відстань від першого ряду столів до дошки – 3 м, а від останнього ряду – 9 м. Столи розміщені у три ряди по п’ять штук у кожному. Відстань між рядами – 60 см і така ж відстань від стіни до столів.

Дошка настінна. Розмір дошки 170-100 см. Поверхня дошки не блистить. Розміщена дошка на передній стіні кабінету симетрично на висоті 100 см. Зверху на дошці є пристосування для підвішування плакатів, таблиць,а знизу жолобок для крейди.

Однотумбовий стіл для викладача в поєднанні з комп’ютерним столом висотою 75 см, шириною 59 см і довжиною кришки 146 см для розміщення посібників . Стіл розміщений біля класної дошки за 1 м від неї.

Шафи – дві штуки, а саме:

- для збереження наочного приладдя, інструментів, засобів індивідуального захисту;

- для навчальної, методичної літератури, таблиць, плакатів тощо.

001002003

 Правила користування навчальним кабінетом

1. Навчальний кабінет повинен бути відкритий за 15 хв. до початку занять.

2. Учні повинні знаходитися в кабінеті тільки в присутності викладача .

3. Кабінет повинні провітрювати кожну перерву.

4. Викладач організовує прибирання кабінету після закінчення занять в ньому .

Пам’ятка чергового по кабінету

1. Чергують в кабінеті у відповідності з графіком, що затверджується зборами групи, всі учні. Чергують одночасно 2 учні.

2. Після кожного уроку чергові здають кабінет і приймають кабінет в чергових тієї групи, яка знаходилась у даному кабінеті на попередньому за розкладом уроці. Приймаючи кабінет, чергові повинні ретельно перевірити стан приміщення, меблів, обладнання тощо.

3. Перед початком уроку чергові забезпечують готовність кабінету до навчальних занять: провітрюють його, готують дошку, крейду, обладнання, в разі необхідності проводять прибирання.

4. Чергові домагаються, щоб в кабінеті під час перерви були тільки учні, які готуються до чергового уроку.

5. Після уроків чергові, під керівництвом завідуючого кабінетом, проводять вологе прибирання кабінету, закріпленого за даною групою.

6. Чергові слідкують за економним використанням електроенергії та води в кабінеті, дотриманням правил безпеки під час навчання, проведення лабораторних і практичних робіт.

Підготовка за освітньо-кваліфікаційним рівнем –фаховий молодший бакалавр: